Svatá Filoména
Asi v roce 1836 se Pauline Jaricot, těžce nemocná srdeční chorobou, rozhodla na doporučení faráře Jana Maria Vianney vykonat pouť k ostatkům sv. Filomény (pam. 11. 8.) do Mugnano del Cardinale.
Cestou se zastavila u papeže Řehoře XVI. Ten pro její zdravotní stav předpokládal, že dříve, než překoná vzdálenost 240 km do Mugnano, zemře a že umírající by nemělo být odepřeno to, co je její útěchou.
Pavlína Jaricot však nad očekávání cestu zvládla a 10. 8. byla na přímluvu sv Filomény při požehnání Nejsv. svátostí uzdravena. Byl to zázrak, který rozhodl o uznání svaté Filomény. Darem dostala relikvii sv. Filomény, kterou potom přinesla do Arsu. Při zpáteční cestě se zastavila v Římě, kde papež schválil její práci a požehnal jí.
Jan Maria Vianney (pam. 4. 8.) převzal relikvie sv. Filomény a na její přímluvu dosáhl takových zázraků, že o něm další papež Pius X. řekl, že je největším důkazem o existenci sv. Filomény.
Svatá Filoména se tak stala patronkou Živého růžence. Životopis svaté Filomény: http://catholica.cz/?id=6276
zdroj: www.catholica.cz

Vyobrazení svaté Filomény a Jeana Babtiste Maria Vianney v bazilice Notre-Dame de la Salette, která se nachází ve Francii, na poutním místě zjevení Panny Marie v La Salette -Fallavaux.